Wyjątkowe łyżki koparkowe ze stali Hardox

Dekpol jest jedynym producentem łyżek kaparkowych w Polsce, który posiada prestiżowy certyfikat SSAB „Hardox in My Body”. W naszym kraju Spółka posiada pozycję lidera w tej dziedzinie i w najbliższej przyszłości będzie dążyć do osiągnięcia tego statusu również na europejskich rynkach.

Wśród  producentów i użytkowników maszyn budowlanych obserwuje się rosnące zapotrzebowanie na łyżki spełniające najwyższe wymagania w zakresie ścieralności i wytrzymałości. Dlatego Dekpol od samego początku postawił na wysoką jakość. Już w 2013 roku firma uzyskała  certyfikat „Hardox in my body” przyznawany przez firmę SSAB, światowego lidera dla wyrobów stalowych o wysokiej wytrzymałości. W naszym kraju spółka z Pinczyna jest jedynym posiadaczem tego prestiżowego tytułu, która produkuje osprzęt do maszyn budowlanych. 

„Logo „Hardox in My Body” to nie tylko symbol, to szereg najwyższych kryteriów jakościowych, jakie musimy spełnić, produkując łyżki i wykorzystując stal Hardox. To marka przyznawana produktom spełniającym najwyższe normy jakościowe. Ścisła współpraca z technologami SSAB pozwala nam na właściwy dobór stali trudno ścieralnej pod względem grubości i twardości w fazie projektowania nowych osprzętów. Na każdym etapie produkcyjnym możemy liczyć na wsparcie specjalistów ze szwedzkiej huty” mówi Andrzej Kuchtyk, dyrektor zarządzający ds. produkcji w Dekpol, pełniący jednocześnie funkcję członka zarządu. 

Spółka stała się również członkiem sieci partnerskiej Hardox Wearparts oferującej części eksploatacyjne i usługi w zakresie blach trudnościeralnych. O ich zaletach najszybciej można przekonać się w praktyce. Szwedzka stal Hardox ze względu na wysoką odporność na ścieranie oraz wyjątkową twardość jest stosowana w maszynach pracujących w  trudnych warunkach eksploatacyjnych. Elementy jednocześnie mogą mieć mniejszą grubość, a tym samym niższą wagę. Warto podkreślić, że partnerzy Hardox Wearparts zapewniają dostawy części dla praktycznie wszystkich branż, w tym m.in. dla: górnictwa, budownictwa, wytwórców cementu i betonu, energetyki, rolnictwa czy leśnictwa. 

Dekpol cały czas intensywnie inwestuje w rozwój. Posiada rozbudowany i nowoczesny park maszynowy. W Pinczynie uruchomiona została nowa hala produkcyjna, która jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Łączna powierzchnia hal wynosi obecnie 11 700 m2. W ofercie spółki aktualnie znajdują się m.in. łyżki podsiębierne, skarpowe, ażurowe, skandynawskie, ładowarkowe, pazury zrywające, a także lemiesze i elementy konstrukcyjne do maszyn budowlanych. Około 95% produkcji wysyłane jest na eksport, a wyroby trafiają do 23 krajów w Europie i na świecie. 

Dekpol będący największym w naszym kraju producentem osprzętów ma ambitne plany. Głównym celem strategicznym na najbliższą przyszłość jest zajęcie pozycji lidera na rynku europejskim.