Łyżki na każdą miarę

Naturalnym uzupełnieniem każdej maszyny budowlanej jest odpowiedniej jakości osprzęt. Dzięki niemu koparki czy ładowarki stają się wszechstronnym i użytecznym sprzętem, przydatnym na każdym placu budowy. Wie o tym doskonale firma Dekpol S.A. z Pinczyna (woj. pomorskie), która specjalizuje się m.in. w produkcji różnego typu łyżek.

Firma Dekpol S.A. istnieje ponad 20 lat. Jako generalny wykonawca specjalizuje się w budownictwie obiektów przemysłowych, magazynowych, handlowych, użyteczności publicznej oraz usługowych wraz z kompleksową infrastrukturą. Dekpol jest również wiodącym producentem lekkich oraz ciężkich konstrukcji stalowych. Dział konstrukcji stalowych  ma w swojej ofercie również produkty dedykowane dla branży budowlanej. Są to łyżki do koparek, koparko-ładowarek, ładowarek kołowych i teleskopowych.

 

Po pierwsze do koparek

Produktem nr 1 są bez wątpienia łyżki podsiębierne do koparek, odpowiadające europejskim standardom jakościowym. Według zapewnień producenta, odpowiednia konstrukcja i kształt łyżek wpływa na wydłużony czas eksploatacji i ekonomiczny załadunek (zmniejszenie zużycia paliwa). – Do ich produkcji wykorzystujemy stal S355 oraz szwedzką stal trudnościeralną Hardox HB450-550 oraz Weldox. Produkujemy cały zakres łyżek podsiębiernych, zarówno  łyżki do robót ziemnych, jak również skalnych (ROCK). Jednym z naszych odbiorców tego typu łyżek jest największa kopalnia granitu w Norwegii. W gamie produktów są również łyżki objętościowe, ażurowe, trapezowe, skarpowe – zarówno sztywne  oraz uchylne hydraulicznie – mówi Tomasz Jeschke, zajmujący się sprzedażą łyżek w firmie Dekpol.

W IV kwartale 2014 zostanie oddana do użytkowania nowa hala o powierzchni ok. 3.000 m2, wyposażona w najnowocześniejsze maszyny do obróbki stali, jak również zrobotyzowane stanowiska spawalnicze. – Dzięki nowej linii technologicznej wzrośnie ilość produkowanych osprzętów, jak również poszerzy się zakres produktów – wyjaśnia Andrzej Kuchtyk, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju w firmie Dekpol.

Naszym bezspornym atutem jest produkcja łyżek spełniających indywidualne oczekiwania klienta. Dzięki naszym technologom przyjmujemy do realizacji nietypowe zamówienia naszych Klientów – dodaje Tomasz Jeschke. Warto zaznaczyć, że termin realizacji zamówienia nie przekracza 14 dni.

Potwierdzona jakość

Dekpol S.A. w swoich produktach wykorzystuje wysokiej klasy stal trudnościeralną Hardox. Jako jedyny z polskich producentów łyżek posiada certyfikat „Hardox In My Body”, potwierdzający, że obróbka tego specyficznego materiału przebiega ściśle z wytycznymi, szwedzkiego producenta, firmy SSAB. – Żeby uzyskać taki certyfikat trzeba przejść audyt, w trakcie którego pojawiają się pracownicy firmy SSAB. Na miejscu sprawdzają krok po kroku, czy proces produkcyjny przebiega zgodnie ze normami i wytycznymi producenta. Następnie wydają potwierdzenie w formie certyfikatu. Uzyskanie tego dokumentu jest trudne, dlatego jesteśmy z niego bardzo dumni – informuje Tomasz Jeschke. Poza certyfikatem, otrzymanym od SSAB przedsiębiorstwo posiada certyfikaty ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001, EN ISO 3834 oraz EN 1090, określające wytyczne w zakresie kontroli jakości w  procesie spawania.

O poziomie jakości produktów firmy świadczy także współpraca z dealerami sprzętu budowlanego. Wśród nich są autoryzowani przedstawiciele: Caterpillar, Volvo oraz Komatsu.

Silny eksport

DEKPOL S.A. jest nastawiony w dużej mierze na eksport, który stanowi ponad 80% całej produkcji. – Głównymi rynkami zbytu są kraje skandynawskie – Norwegia i Szwecja, a także Wielka Brytania i Niemcy. Poza tym jesteśmy obecni też w innych częściach Europy. Mamy klientów z Francji, Danii i Austrii. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że dostarczaliśmy już łyżki do Maroka czy Australii – wylicza Tomasz Jeschke. Głównym celem DEKPOL S.A. jest zwiększona sprzedaż swoich produktów do krajów poza Europą, jak również poszerzenie oferty produkowanych osprzętów.