Intensywne plany Dekpol na 2019 rok

Dekpol nie zamierza zwalniać tempa. Celem na bieżący rok jest dalszy dynamiczny rozwój. Spółka stawia na produkcję dużych łyżek, które będą sprawdzane w najcięższych warunkach. W szczególności koncentrować się będzie na łyżkach skalnych do dużych maszyn przekraczających w przypadku koparek wagę nawet 150 ton, a ładowarek 50 ton.

Najcięższy sprzęt wykorzystywany jest m.in. w kamieniołomach i kopalniach odkrywkowych. Stosowany w nich osprzęt musi spełniać najwyższe parametry techniczne i jakościowe. Dekpol posiada wysokie kompetencje w produkcji łyżek dedykowanych do najtrudniejszych warunków pracy.  

Od wielu lat spółka systematycznie inwestowała w zwiększenie mocy produkcyjnych. Zbudowana została nowoczesna hala o powierzchni ponad 11 tys. mkw., a w planach jest jej dalsza rozbudowa. W ostatnim czasie priorytetem dla nas było przygotowanie zakładu do rozpoczęcia produkcji dużych i specjalistycznych łyżek do maszyn budowlanych” – podkreśla Andrzej Kuchtyk, dyrektor zarządzający ds. produkcji w Dekpol, pełniący jednocześnie funkcję członka zarządu. Firma z Pinczyna cały czas inwestuje również w najnowocześniejsze maszyny. 

Rozwój działalności wiąże się również z systematycznym wzrostem zatrudnienia. Priorytetem jest jednak szkolenie własnej kadry i poszerzanie przez pracowników posiadanych kompetencji. „Wiemy jak ważni są pracownicy firmy, dlatego doceniamy ich starania. Przeprowadzamy systematyczne szkolenia zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne we wszystkich działach produkcji, zwiększając kwalifikacje i umiejętności wymagane przez strategicznych odbiorców” – dodaje Andrzej Kuchtyk. 

Jednocześnie spółka nieustannie prowadzi prace badawczo-rozwojowe udoskonalając i opracowując nowe rodzaje łyżek oraz osprzętów do maszyn budowlanych. W efekcie powstaje wiele nowatorskich rozwiązań dotyczących profili łyżek mających na celu zmniejszenie zużycia paliwa w maszynach wydobywczych oraz poprawę wydajności i efektywności pracy. Produkowane przez firmę łyżki koparkowe i ładowarkowe sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych 

Kolejnym tegorocznym wyzwaniem jest dalsza ekspansja. W planie jest wejście na nowe rynki, w czym z pewnością pomoże obecność na kwietniowych największych w Europie targach budowlanych Bauma 2019. Celem na ten rok jest jednocześnie umacnianie pozycji na już obsługiwanych rynkach, poprzez nawiązywanie współpracy z nowymi, potencjalnymi odbiorcami poszukującymi wyrobów najwyższej jakości.