Dekpol zwiększa sprzedaż o 35%

Dekpol nie zamierza zwalniać tempa. Celem na bieżący rok jest dalszy dynamiczny rozwój. Spółka stawia na produkcję dużych łyżek, które będą sprawdzane w najcięższych warunkach. W szczególności koncentrować się będzie na łyżkach skalnych do dużych maszyn przekraczających w przypadku koparek wagę nawet 150 ton, a ładowarek 50 ton.

Potwierdzeniem dynamicznego rozwoju jest również przekroczenie poziomu 22 tys. sprzedanych łyżek w minionym roku, względem około 16 tys. w analogicznym okresie poprzedniego roku. Na potrzeby produkcji spółka przerabia obecnie w skali miesiąca około 750 ton stali w tym około  

Spółka z Pinczyna wykorzystuje dobrą koniunkturę panującą na polskim i ogólnoświatowym rynku. W związku ze wzrostem PKB, inwestycjami infrastrukturalnymi oraz dofinansowaniami unijnymi rośnie zapotrzebowanie na usługi budowlane. W efekcie ma to pozytywny wpływ na rozwój rynku maszyn budowlanych. „Nasz łyżki trafiają na linie montażowe do wielu fabryk produkujących maszyny budowlane. Ze względu na tajemnice handlowe nie mogę wymieniać nazw producentów do których dostarczamy nasze produkty. Niemniej w czasie wielu podróży po Europie i Polsce miło jest popatrzeć na najlepsze maszyny budowlane, które pracują z osprzętami wyprodukowanymi przez Dekpol” – mówi Andrzej Kuchtyk, dyrektor zarządzający ds. produkcji w Dekpol, pełniący jednocześnie funkcję członka zarządu. 

Dynamiczny rozwój jest także efektem konsekwentnego wdrażania strategii. Firma od samego początku postawiła na badania i rozwój technologii. Za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań odpowiedzialni są najlepsi pracownicy na wszystkich etapach produkcji, począwszy od technologów i montażystów, na spawaczach skończywszy. „Wysokie kwalifikacje pracowników mają olbrzymi wpływ na atrakcyjność naszej oferty, oczywiście poza nowoczesnymi metodami produkcji oraz doskonałą jakością wykorzystywanej stali” – podkreśla Andrzej Kuchtyk. 

Produkty są systematycznie udoskonalane, a efekty są wyraźnie widoczne. Zastosowanie nowych technologii jak również stali trudnościeralnej HARDOX -u pozwoliło m.in. na zmniejszenie wagi wyrobów o 1520%. To poprawia efektywność maszyn budowlanych oraz jednocześnie ogranicza zużycia paliwa. Z kolei wykorzystanie najlepszej stali trudnościeralnej pozwoliło na 2-3 krotnie wydłużenie żywotności wyrobów.  

Dzięki wysokiej jakości produktów Dekpol w szybkim tempie zdobywa nowych klientów w Polsce i za granicą. W chwili obecnej produkowane przez spółkę łyżki i osprzęty do maszyn budowlanych są uznawane za jedne z najlepszych na rynku europejskim.