Dekpol zaprezentuje swoje atuty na targach Bauma

Dekpol weźmie udział w największych światowych targach maszyn budowlanych Bauma 2019, które odbędą się w Monachium w pierwszej połowie kwietnia br. Dla największego w Polsce producenta łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych to bardzo ważne wydarzenie. Uczestnictwo w tym wydarzeniu daje możliwość poznania nowych rozwiązań na rynku budowlanym jak również jest zaczynem do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Targi, które odbywają się co trzy lata, są miejscem spotkań największych producentów maszyn budowlanych i osprzętów z całego świata.

Na monachijskich targach Dekpol zamierza zaprezentować swoje kluczowe produkty. Obecnie koncentruje się przede wszystkim  na wytwarzaniu osprzętu do dużych maszyn. Dlatego na firmowym stoisku (AS- FN 1025/3) będzie można zobaczyć m.in. łyżki podsiębierne i skarpowe do maszyn powyżej 30 ton oraz ładowarkowe do maszyn powyżej 10 ton. Firma opracowuje wiele nowatorskich rozwiązań dotyczących profili łyżek mających na celu zmniejszenie zużycia paliwa w maszynach wydobywczych oraz poprawę wydajności i efektywności pracy.  

Na stoisku zaprezentujemy nasze koronne produkty, które cechują się nowatorskimi rozwiązaniami. Zastosowane materiały, idealna kinematyka oraz dobór odpowiedniego kształtu ( profilu) łyżek to kluczowe argumenty do pozyskiwania coraz to większej rzeszy nowych odbiorców. Nasze łyżki sprawdzają się w najtrudniejszym warunkach jakimi są skandynawskie kopalnie granitu. Użycie HARDOXU  ( najlepszej stali trudnościeralnej) wydłuża żywotność oraz zwiększa funkcjonalność łyżek marki DEKPOL– podkreśla Andrzej Kuchtyk, dyrektor zarządzający ds. produkcji w Dekpol, pełniący jednocześnie funkcję członka zarządu. 

Dla Dekpol – stawiającego na ekspansję zagraniczną – posiadanie własnego stoiska na targach Bauma jest istotnym elementem dalszego rozwoju. Już teraz około 95% produkcji wysyłane jest na eksport, a wyroby trafiają do 23 krajów w Europie i na świecie. To jednak nie koniec dynamicznego rozwoju tego segmentu działalności, który rozwijany jest od około siedmiu lat. Firma chce nieustannie zwiększać swoją aktywność na rynkach zagranicznych. Najbliższym strategicznym celem jest zajęcie pozycji nr 1  w produkcji osprzętów na rynku europejskim. 

Spółka od samego początku bardzo intensywnie pracuje nad doskonaleniem jakości, jak również wdraża nowe rozwiązania technologiczne w procesie produkcji. Systematycznie zwiększa moce produkcyjne w celu skrócenia terminu produkcji. Dekpol cały czas inwestuje również w najnowocześniejsze maszyny oraz szkolenia pracowników