Dekpol Steel nagrodzony Gryfem Gospodarczym

Firma Dekpol Steel znalazła się w gronie najlepszych przedsiębiorstw województwa pomorskiego. W ramach 21. edycji konkursu „Gryf Gospodarczy 2020″, Dekpol Steel został laureatem w kategorii Lider Eksportu.

Po raz 21. rozstrzygnięty został konkurs o prestiżową Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy 2020″. To najważniejsze i najbardziej cenione wydarzenie w środowisku regionalnych przedsiębiorców. Organizatorem konkursu jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości. W tegorocznej edycji wzięło udział 70 kandydatów z całego obszaru województwa pomorskiego. Spośród wszystkich firm, komisja konkursowa wyłoniła 27 finalistów.

Dekpol Steel Sp. z o.o. został zwycięzcą w kategorii Lider Eksportu w podkategorii średnie i duże przedsiębiorstwo. „Wyróżnienia zarówno dla Dekpol i Dekpol Steel w prestiżowym konkursie Pomorski Gryf Gospodarczy są dla nas bardzo ważne. Bardzo dziękujemy za docenienie naszej pracy, codziennego wysiłku w rozwój działalności i starań w poprawę lokalnego środowiska. Otrzymane nagrody inspirują nas do dalszej wytężonej pracy i jednocześnie zobowiązują do przestrzegania najwyższych standardów gospodarczych” – podkreślił Dariusz Radtke, Dyrektor ds. Marketingu Dekpol S.A.

Dekpol Steel, wchodzący w skład Grupy Kapitałowej Dekpol, jest największym w Polsce oraz jednym z największych w Europie producentem łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych.  Eksportuje 95% swoich produktów do 24 krajów na całym świecie. Z ponad 750 tonami wyrobów gotowych wytwarzanych miesięcznie Dekpol Steel jest liderem na polskim rynku osprzętów do maszyn budowlanych. Firma chce jeszcze zdynamizować swój rozwój poprzez poszerzenie oferty handlowej i wzmocnienie obecności w Polsce, ale także na rynkach Europy, Afryki i Stanów Zjednoczonych. Spółka na przestrzeni lat zdobyła bardzo szerokie kompetencje. Posiada m.in. prestiżowy certyfikat SSAB „Hardox in My Body” potwierdzający stosowanie najlepszych gatunków stali trudnościeralnych. Dekpol Steel dostarcza wysokiej jakości osprzęt do odbiorców OEM, jak i na rynek aftermarket.