Dekpol koncentruje się na produkcji wielkogabarytowych łyżek

Dekpol w ramach segmentu stalowego zamierza koncentrować się na produkcji osprzętu do dużych maszyn. Spółka stawia na wytwarzanie łyżek podsiębiernych i skarpowych do maszyn liczących powyżej 30 ton oraz łyżek ładowarkowych do maszyn powyżej 10 ton. To najbardziej wymagający, ale jednocześnie najbardziej prestiżowy segment rynku. Rozwój w tym obszarze mogą prowadzić tylko największe firmy dysponujące szerokimi umiejętnościami i nowoczesnym parkiem produkcyjnym. 

Oferowane przez Dekpol produkty spełniają najwyższe wymagania użytkowników. Łyżki podsiębierne służą głównie do oddzielenia materiału od gruntu i jego przeładunek. W ofercie Dekpol znajdują się najwyższej klasy produkty w grupach: GP, HD, skalne. Z kolei głównym zadaniem łyżek ładowarkowych jest transport i załadunek materiałów. „Nie boimy się trudnych wyzwań. Oprócz standardowych łyżek oferujemy bardziej skomplikowane produkty o zwiększonej pojemności lub wysokiego wysypu. Nasza wiedza technologiczna pozwala na produkcję osprzętu idealnie dobranego do rodzaju i wagi ładowanego materiału” – podkreśla Andrzej Kuchtyk, dyrektor zarządzający ds. produkcji w Dekpol, pełniący jednocześnie funkcję członka zarządu. 

Kluczowe znaczenie dla osiągnięcia odpowiedniej wytrzymałości łyżek ma także wysoka jakość zastosowanej stali Hardox. Spółka doskonale wie jak obchodzić się z tego rodzaju materiałem i stosować go w masowej produkcji. Doświadczenie i kompetencje w tym zakresie zdobyła podczas licznych szkoleń i wsparcia ze strony  SSAB.  

Osiągnięcie wysokiej jakości asortymentu możliwe było także dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży stalowej. Dekpol potrafi korzystać z najnowszych technologii. Poza wykorzystywaniem stali trudnościeralnej systematycznie inwestuje w najnowszą infrastrukturę produkcyjną umożliwiającą realizacje najbardziej wymagających zleceń. W 2017 roku zakupiony został laser o mocy 12 kW oraz wytaczarka CNC TOS do wytaczania otworów w osi. Maszyny te od pierwszego dnia uruchomienia są w pełni obłożone. W ostatnim czasie park maszynowy wzbogacony został z kolei o trzy nowe  maszyny do obróbki HAAS:  

  • HAAS VF-7/50 
  • HAAS VF-5/40  
  • CNC Lathe HAAS ST-45 

 

Produkty oferowane przez Dekpol są chętnie wybierane przez klientów. Dekpol w segmencie łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych na przestrzeni ostatnich lat osiąga dynamiczny wzrost sprzedaży. Wysokie tempo wzrostu z pewnością będzie kontynuowane także w kolejnych okresach. Firma eksportuje swoje wyroby już do 23 krajów w Europie i na świecie. Celem na 2019 rok jest dalszy wzrost rozpoznawalności na obsługiwanych i nowych rynkach.