Certyfikat HARDOX

Aby ułatwić identyfikację blach trudnościeralnych najwyższej wydajności, wiodący producenci konstrukcji łyżek oraz innego osprzętu do maszyn ubiegają się o prestiżowy certyfikat HARDOX IN MY BODY™, który umożliwia umieszczanie znaku HARDOX IN MY BODY™ na produktach tych producentów. Znak stanowi gwarancję producenta korpusu, że struktura trudnościeralna została wykonana z wysokiej jakości blachy trudnościeralnej Hardox.

W sierpniu 2013 roku DEKPOL S.A., jako pierwszy i na dzień dzisiejszy jedyny polski producent łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych otrzymał prestiżowy certyfikat HARDOX IN MY BODY™.

 

Otrzymanie certyfikatu poprzedził audyt kontrolny, przeprowadzony przez szwedzką firmę SSAB, będącego producentem stali HARDOX. Ten prestiżowy dokument poświadcza, że w produkowanych przez DEKPOL S.A. łyżkach i innym osprzęcie do maszyn, stal HARDOX stosowana jest we właściwy sposób, z zachowaniem bardzo rygorystycznych norm i procedur produkcyjnych, określonych przez szwedzkiego producenta.

Stosowanie tego typu komponentu, jakim jest HARDOX pozwala na znaczne wydłużenie okresu eksploatacji osprzętu, a co za tym idzie również na obniżenie kosztów eksploatacji łyżek. Efektem stosowania łyżek ze stalą HARDOX jest zauważalne zmniejszenie kosztów eksploatacji maszyn, co pozwala na znaczące oszczędności dla ich właścicieli.