Condohotele Dekpol z wysokimi stopami zwrotu

Najnowsza inwestycja Dekpol S.A., jednego z wiodących deweloperów w Polsce Północnej, może przynieść inwestorom nawet 12-procentową stopę zwrotu. Powstający na Wyspie Spichrzów Hotel Grano, będzie funkcjonował w zapewniającym duże korzyści systemie condo. Ze względu na atrakcyjną lokalizację Hotelu Grano, nabywcy lokali mogą liczyć również na podwójny zysk – ten, uzyskany z wynajmu oraz ze wzrostu wartości nieruchomości w czasie. Wyspa Spichrzów to jedna z najbardziej reprezentatywnych części Trójmiasta. Odrestaurowana, zabytkowa dzielnica miasta tętni dziś życiem przez cały rok i zachwyca podróżnych z różnych stron świata.

Na gości Hotelu Grano będzie czekać 136 komfortowych pokoi o powierzchni od 21 do 47 m2. Każdy z nich będzie cechował wysoki standard wykończenia, który sprosta nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom. Hotel wzbogacony będzie również o kompleksową infrastrukturę obejmującą nowoczesną salę konferencyjną, restaurację serwującą wyśmienitą kuchnię oraz prestiżową strefę SPA i Wellness z basenem i saunami. Obiekt będzie również wyposażony w szereg udogodnień technologicznych, m.in. inteligentne multimedia.
Deweloper oferuje nabywcom bezpieczny i sprawdzony model biznesowy, który gwarantuje minimalną stopę zwrotu w wysokości 5% w skali roku przez 15 lat. W efekcie, po upływie tego okresu, do klienta wróci minimum 75% zainwestowanego kapitału. Zakupione pokoje, będą przekazywane pod zarządzanie wykwalifikowanemu operatorowi hotelowemu, który zadba o odpowiedni poziom obłożenia w obiekcie. Dzięki kompleksowej usłudze, właściciel pokoju nie musi angażować się w działalność hotelu i wynajem posiadanego pokoju. Zakup lokalu w Hotelu Grano wiąże się także z szeregiem dodatkowych korzyści. Nabywcy mają prawo do korzystania z pokoi hotelowych w celach prywatnych przez 14 dni w roku, w ramach tzw. „pobytów właścicielskich”.
Zakładana stopa zwrotu może wynieść 8,5%* w skali roku, ale porównując do innych inwestycji condo zrealizowanych przez Dekpol, właściciele lokali mogą osiągnąć jeszcze wyższy zysk. W jednym z funkcjonujących już obiektów w III kwartale br. inwestorzy osiągnęli stopę zwrotu w wysokości aż 12%**.
W ramach kompleksu powstaje także Grano Residence – luksusowy apartamentowiec, w którym możliwy jest zakup lokalu do celów prywatnych lub na wynajem. Również w tym przypadku Dekpol S.A. opracował wygodny system rozliczeń i podziału zysku, którego zaletą jest brak bieżącego zaangażowania inwestora w wynajem.
Oddanie inwestycji do użytkowania planowane jest na drugi kwartał 2020 r. Obiekt cieszy się dużą popularnością – sprzedano już blisko 70% oferowanych pokoi.

*Wyliczenia dotyczące rocznej stopy zwrotu z ceny netto inwestycji w wysokości 8,5% mają charakter wyłącznie reklamowy i poglądowy i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Wyliczenia zostały oparte na przy założeniach: cena wynajmu lokalu 315 zł netto za dobę noclegową oraz 73 % obłożenia lokali w skali roku (tj. 255 dni) przy założeniu wartości katalogowej wszystkich lokali na poziomie 64.702.000 zł. Wyliczenia mogą się różnić od rzeczywistych parametrów wynikających z umów.

**Roczną stopę zwrotu ustalono na podstawie iloczynu liczby 4 oraz kwartalnej wartości zwrotu w kwartale III 2018 r. Kwartalną wartość zwrotu stanowi udział iloczynu: (a) stawki 50% oraz (b) łącznego przychodu netto jaki operator osiągnął w kwartale na świadczeniu usług hotelarskich (Pnun), pomniejszonego o poniesiony w kwartale koszt obsługi kart płatniczych (Kokp), przy użyciu których usługi te zostały opłacone, w stosunku do wartości netto inwestycji, tj. sumy cen nabycia netto wszystkich lokali (Cnwl) w obiekcie, jakie w danym kwartale były przedmiotem umów dzierżawy. We wskazanym okresie wskaźniki wyniosły: Pnun – 3.794.980 zł; Kokp – 83.765 zł; Cnwl – 61.457.683,60 zł. Inwestorzy uczestniczą w podziale uzyskanej kwoty stosownie do udziału ceny nabycia ich lokali w stosunku w wartości netto inwestycji (Cnwl).