Dekpol wybuduje najnowocześniejszą ocynkownię w Polsce

Dekpol, w ramach umowy generalnego wykonawstwa ze spółką Inter Metal, rozpoczął prace budowlane hali produkcyjno-magazynowej o całkowitej powierzchni ponad 6 000 m2. Dzięki zaprojektowanym rozwiązaniom, będzie to najbardziej zaawansowana technologicznie ocynkownia w skali kraju, a nawet Europy.

W ramach przyjętego projektu powstanie ocynkownia ogniowa z wewnętrznymi instalacjami o powierzchni  5 250 m² oraz część socjalno-biurowa o wielkości 840 m². Nowe zlecenie zakłada również zaprojektowanie i wykonanie zewnętrznej infrastruktury technicznej o powierzchni utwardzonej 9 500 m² oraz aranżację 2 200 m²  terenów zielonych.

Obiekt zamówiony przez spółkę Inter Metal będzie przeznaczony do nakładania powłoki cynku na stal, celem zabezpieczenia antykorozyjnego wyrobów stalowych. Hala produkcyjna zostanie wyposażona w wanny cynkownicze, które pozwolą na cynkowanie ponad 100 000 ton stali rocznie. Dużym atutem nowej inwestycji będą także nowatorskie rozwiązania transportu wewnętrznego, które umożliwią bezkolizyjne przemieszczanie produktów po obiekcie. Wyróżnikiem projektu jest także znaczna wysokość hali, która będzie wynosić ponad 20 metrów.

– Budowa hali cynkowni ogniowej jest pierwszym tego typu projektem realizowanym przez departament Generalnego Wykonawstwa Dekpol, ale  właśnie takie wyzwania motywują nas do ciągłego rozwoju i poszerzania kompetencji. Jesteśmy dumni, że spółka Inter Metal powierzyła nam to, nie tylko wymagające, ale z uwagi na zastosowane technologie, także interesujące zadanie. Widzimy w tym projekcie znaczny potencjał, który pozwoli naszemu kontrahentowi wkroczyć na nowy poziom prowadzenia biznesu i przyczyni się do jego sukcesu. Cieszymy się, że możemy być jego częścią – komentuje Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju w Dekpol.

Zakończenie budowy oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie ma nastąpić w III kwartale 2020 r. co oznacza, że czas realizacji inwestycji wyniesie ok. 10 miesięcy.

Inter Metal Sp. z o.o. jest jednym z największych producentów barier energochłonnych w Europie z 25-letnim doświadczeniem.

Dekpol jest ekspertem w budowie obiektów logistycznych, przemysłowych, centrów handlowych oraz pozostałych obiektów kubaturowych. Na koniec pierwszego półrocza 2019 roku Grupa realizowała kontrakty dla podmiotów zewnętrznych o łącznej umownej wartości ponad 500 mln zł netto.