Dekpol Deweloper przedstawia plany rozwoju

Dekpol Deweloper, należący do Grupy Kapitałowej Dekpol, podsumował swoją działalność w 2019 roku. W przygotowanej prezentacji inwestorskiej spółka przedstawiła również swoje najważniejsze plany rozwoju.

Dekpol Deweloper rozwija swoją działalność na rynku nieruchomości. Wśród kluczowych wydarzeń ubiegłego roku wymienić należy m.in.: efektowny debiut inwestycji Sol Marina na Wyspie Sobieszewskiej, oddanie do użytkowania inwestycji Młoda Morena w Gdańsku oraz Nowe Rokitki IV i Nowe Rokitki Park II w Tczewie oraz wzrost średniej wartości lokalu do poziomu 450 tys. zł.

Bieżący 2020 rok zapowiada się jeszcze bardziej obiecująco. „Strategia Spółki zakłada ustabilizowany rozwój działalności deweloperskiej, zarówno w segmencie budownictwa popularnego, jak i w segmencie premium czy też nieruchomościach inwestycyjnych. Spółka koncentruje się na realizacji wysokomarżowych projektów i systematycznej poprawie osiąganych wyników finansowych” – zapowiada Sebastian Barandziak, Prezes Zarządu Dekpol Deweloper.

Firma planuje w tym roku przekazać klientom klucze do około 650 gotowych lokali o wartości rzędu 320 mln zł, przy jednoczesnym wzroście marży brutto ze sprzedaży do poziomu powyżej 20%. Zamierza jednocześnie sprzedać około 400 nowych mieszkań o łącznej wartości 200 mln zł. Potencjał dalszego rozwoju jest olbrzymi. W ramach przygotowywanych inwestycji na posiadanym banku ziemi Dekpol Deweloper może dostarczyć łącznie blisko 5,4 tys. lokali liczących ponad 230 tys. PUM.

W perspektywie kolejnych okresów deweloper zakłada również: rozwijanie współpracy z instytucjami finansowymi zapewniającymi spółce dostęp do kapitału, umocnienie pozycji dewelopera na rynku lokalnym (Trójmiasto i okolice) oraz rozszerzenie działalności o rynki wrocławski i warszawski, a także rozpoczęcie budowy aż 8 nowych projektów. Wśród celów spółki na 2020 rok są także: poszerzenie portfela klientów o nowych klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych oraz intensywne wdrażanie polityki CSR w firmie ze szczególnym naciskiem na wprowadzanie coraz większej ilości rozwiązań z zakresu budownictwa ekologicznego.

Więcej informacji znaleźć można w prezentacji dostępnej do pobrania na stronie: https://dekpol.pl/wp-content/uploads/2020/03/Prezentacja-inwestorska-Dekpol-Deweloper-13.02.2020-.pdf