< POWRÓTPrestiżowy magazyn Design and Architecture opisuje apartamenty Grano Residence

O wnętrzach jednego z apartamentów w inwestycji Grano Residence na Wyspie Spichrzów w Gdańsku napisał prestiżowy magazyn Design and Architecture. W artykule znalazły się zarówno informacje dotyczące technicznych aspektów projektu, jak i te nawiązujące do bogatych i różnorodnych źródeł inspiracji, które wykorzystała w procesie projektowania wnętrz pracownia Ideograf Paulina Czurak.

Pismo Design and Architecture na swoich łamach prezentuje najciekawsze projekty architektoniczne na Zachodzie oraz w Azji. Magazyn wydawany jest w języku angielskim, a siedziba redakcji mieści się w Singapurze.  W najnowszym wydaniu pisma ukazał się artykuł prezentujący wnętrza inwestycji Grano Residence na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. Tekst autorstwa Sashy Gonzales opisuje zarówno techniczny wymiar projektu, m.in. wykorzystane materiały, jak i znaczącą rolę zabytkowego Gdańska w procesie projektowania tego wyjątkowego miejsca.

Źródło inspiracji dla pracowni Ideograf Paulina Czurak stanowiły m.in. wnętrza Bazyliki Mariackiej - charakterystyczne białe, marmurowe podłogi, czy zabytkowe elementy sklepienia kościoła.  Punkt odniesienia dla architektów stanowiły także dzieła sztuki – na jednej ze ścian apartamentu odwzorowany został fragment sławnego obrazu "Sąd Ostateczny" autorstwa Hansa Memlinga, który obecnie można oglądać w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Jedna ze ścian łazienki natomiast, ozdobiona została wykonaną na zamówienie mozaiką przedstawiającą mitycznego boga morza – Neptuna. Wybór materiałów użytych w projekcie, takich jak marmur i dąb, Paulina Czurak określa jako "powrót do korzeni miasta". Drewniane parkiety apartamentu zainspirowane zostały podłogami w domach możnych kupców z XVII i XVIII wieku, a ścienne panele w salonie stanowią wariację na temat wnętrz dawnych gdańskich posiadłości. Także tkaniny nawiązywać mają do bogatej historii Gdańska, te wybrane – jak skóra, atłas, czy len były niegdyś przedmiotem handlu na szlakach prowadzących przez miasto.

Jak przyznaje Paulina Czurak, zaprojektowanie wnętrz nawiązujących do historii i architektury Gdańska, a jednocześnie o nowoczesnym, współczesnym charakterze to niemałe wyzwanie. Doświadczona pracownia zadbała jednak o odpowiednie proporcje i równowagę projektu, a za kluczowy element sukcesu podaje umiar, który pozwala na stworzenie niepowtarzalnej, a jednocześnie stylowej przestrzeni.

Grano Residence to nowoczesna inwestycja zlokalizowana na Wyspie Spichrzów, w samym sercu zabytkowego Gdańsku. W budynku mieści się 141 wysokiej klasy apartamentów dostępnych w metrażach od 31 do 82 m2. Dla wszystkich klientów, którzy zdecydują się na zakup apartamentów pod wynajem przewidziano kompleksowy pakiet usług w zakresie zarządzania procesem wynajmu. W ramach tego rozwiązania doświadczony operator hotelowy zapewni m.in. audyt pod kątem wyposażenia i przygotowania nieruchomości, usługi konserwatorskie oraz czytelny system raportów rozliczeniowych. Również do zadań operatora obiektu będzie należała publikacja ofert wynajmu, zarządzanie rezerwacjami i kontakt z klientami. W efekcie, wysiłek związany z procesem wynajmu ograniczony jest do minimum, a zysk z niego rozdzielany jest w proporcji 70 % do 30 % na korzyść nabywcy. Podobny model biznesowy został już z powodzeniem wdrożony w przypadku innej inwestycji Dekpol, Apartamentów Nowa Motława.

d+a, Issue 104 (June/July 2018)

załączone pliki/dokumenty

serwisy dekpol